Zdjęcia z drona

Zdjęcia z drona to kolejny krok naprzód

Dużą ilość czasu poświęcam na dalszy rozwój w fotografii. Nieustannie podejmuję decyzje wybierając kierunek szkoleń oraz odpowiedni dobór sprzętu potrzebnego do reportażu ślubnego.

W poszukiwaniu nowej perspektywy w fotografii, skierowałem swoje myśli w kierunku nabycia bezzałogowego statku powietrznego, czyli drona ;) Zdjęcia z drona to temat, który chodził mi po głowie od dawna. W dzisiejszych czasach takie urządzenia to nie tylko zabawka czy fanaberia, ale profesjonalne i często nawet niezbędne urządzenie w pracy fotografa reportażowego.

Zupełnie nowa perspektywa

Standarowe zdjęcia wykonane z wysokości wzroku już dawno przestały zaskakiwać. Nie ma się co dziwić, skoro 90% zdjęć wygląda właśnie w ten sam sposób. Co innego wyjątkowe momenty, które do dziś bronią się same. Ale to tylko część zdjęć. A co z resztą?

Nic dziwnego, że w fotografii stale szukamy jak najlepiej przedstawić dany moment. Ja to nazywam zabawą formą. Fotograf jest jak autor znanych lektur z lekcji języka polskiego. A utrwalone schematy i zasady są po to by je łamać. Tylko w ten sposób osiągniesz oryginalność i przykujesz uwagę widza / czytelnika. Dlatego na weselu możecie zobaczyć jak prawilnie kucam, sięgam aparatem ponad waszymi głowami czy chowam się za różnymi obiektami. To właśnie momenty w których poszukuję dodatkowych kadrów. Zdjęcia z drona otwierają zupełnie nowe możliwości. 

Teraz nie muszę nosić ze sobą drabiny na sesje. Co prawda kadry wykonane z powietrza to nic nowego i już od kilku lat na stałe zagościły w naszej pamięci. Jednak jeszcze nie do końca jesteśmy z nimi oswojeni / opaczeni. Te kilka dodatkowych ujęć w całym reportażu, czy sesji ślubnej dopełnia całości.

zdjęcie z drona fotograf ślubny katowice dszymczak.pl góra zborów
Fotografia z drona wykonana podczas sesji ślubnej na Górze Zborów.

Ile kosztują zdjęcia z drona

Dron to standard w mojej ofercie ślubnej i podczas pozostałych reportaży. Dlatego zdjęcia z drona są bezpłatne przy wyborze innej usługi. Pozostałe zlecenia wyceniane są indywidualnie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Kiedy nie będzie zdjęć z drona

Na początek muszę wyjaśnić ważną kwestię. Zdjęcia z drona to tylko nieobowiązkowy dodatek do reportażu. Nie mogę zagwarantować, że takie zdjęcia pojawią się z twojego wesela. Zawsze dokładam wszelkich starań by znaleźć moment na weselu w celu zrobienia pamiątkowego zdjęcia grupowego, zdjęcia kościoła czy sali weselnej. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że lot dronem wymaga spełnienia kilku warunków. Jeżeli jeden z poniższych warunków nie zostanie spełniony, zdjęć z drona nie będzie: 

  • strefa objęta jest zakazem lotów lub istnieją obostrzenia uniemożliwiające lot
  • warunki atmosferyczne (mocny wiatr, deszcz, śnieg)
  • brak czasu w harmonogramie weselnym na wykonanie dodatkowego zdjęcia z drona

Ostatni z warunków zależy w dużej mierze od was i organizacji waszego wesela. W przypadku wesel z dużym zapasem czasu i chęcią na dodatkowe zdjęcia nie ma problemu z ujęciami z drona.

Fotografia z drona wykonana podczas wesela. Goście ustawieni w kształt serca.