Wielka Liga Czytelników IV

Jednym z większych wydarzeń, które miałem okazję fotografować był finał konkursu Wielkiej Ligii Czytelników. Finał ten był uwieńczeniem całorocznych zmagań czytelniczych uczniów szkół podstawowych z całego kraju. Finaliści wraz z rodzicami i opiekunami szkolnymi zjechali do Katowic by przez dwa dni reprezentować swoje szkoły podczas ostatecznej rozgrywki. Czytelnicy musieli zdać test sprawdzający znajomość kilku wybranych lektur. Niektórzy, jak się później okazało, potrafili przeczytać jedną lekturę po 5, a nawet 10 razy! Dla wszystkich przybyłych czekały wspaniałe nagrody i atrakcje :)

Poza finalnym testem i wyłonieniem laureatów, organizatorzy przygotowali cały dzień zabaw, atrakcji i konkursów dla nieletnich i ich rodziców. Drugiego dnia Wielki Finał rozpoczął się wesołym i muzycznym korowodem, który ulicami Katowic powędrował od rynku aż do budynku Wydziału Teologicznego Śląskiego Uniwersytetu. Na jego czele przejechali motocykliści, którzy jak co roku swoją postawą wspierają młodych czytelników.

Na miejscu, w wydziale Teologii, odbyły się inspirujące spotkania i wywiady z autorami książek dla dzieci m.in. Waldemarem Cichoniem i Justyną Balcewicz autorką książki „Szkoła Dyrektora Dreamera”. Najmłodsi mieli możliwość wzięcia udziału w ponad 30 zadaniach które wymagały wiedzy z zakresu literatury, sprawności umysłowej oraz fizycznej. Nie zabrakło również bliskiego spotkania z muzyką w sali o nazwie „kolorowe dźwięki”. Młodzi finaliści mogli również odbyć krótki kurs pierwszej pomocy, zobaczyć jak wygląda praca policji i straży miejskiej oraz poczuć się jak prawdziwy strażak.

Organizator: Wielka Liga Czytelników

Zapraszam do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z wydarzenia.

prev gallery