Magdalena & Paweł – sesja ślubna, Pustynia Błędowska

Magdalena i Paweł - Sesja ślubna Pustynia Błędowska

Wyjątkowa na skalę całego kraju Pustynia Błędowska to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Śląsku które warto odwiedzić. Jest to miejsce idealne na rodzinny spacer, romantyczną wycieczkę czy wymarzoną sesję ślubną. Pustynia Błędowska charakteryzuje się największym w Polsce obszarem piaszczystym, co w efekcie przekłada się na unikalne i bajeczne zdjęcia.

Warto wspomnieć, że pustynia przedzielona jest sporym pasem drzew, co daje aż dwie niezależne pustynie. Każda ma swój niepowtarzalny charakter i sami musicie zdecydować którą wybrać. Przed udaniem się na sesję zdjęciową na Pustyni Błędowskiej najlepiej odpowiednio wcześnie zaplanować wycieczkę i przygotować niezbędne rzeczy. Ilość miejsc, które warto odwiedzić jest całkiem spora. Ale to od ilości czasu poświęconego na sesję zależy gdzie zdążycie się udać. Będąc w jednym miejscu nie warto się spieszyć, tylko w pełni wykorzystać zastany krajobraz. Na szczęście, odległości między poszczególnymi punktami nie są duże i można je pokonać samochodem w 10-15 minut. Już w ciągu 2-3 godzin można zrobić wspaniały materiał. 

Lista miejsc, które warto odwiedzić:

  • Punkt Widokowy Pustyni Błędowskiej – Klucze
  • Punkt Widokowy Dąbrówka
  • Staw Zielony i Staw Czerwony
  • Punkt widokowy – Róża Wiatrów

Lista rzeczy które warto mieć przy sobie:

  • woda mineralna / napój gazowany
  • krem z filtrem uv
  • mocny środek na komary
  • wygodne obuwie
  • baton / banan na doładowanie energii
  • gruszka do czyszczenia sprzętu z piasku (przydatne zwłaszcza przy zmianie obiektywów)

Nie tylko pustynia

Wbrew pozorom na pustyni nie tylko obecny tam piasek decyduje o wspaniałości tego miejsca. Warto poświęcić kilka chwil na dłuższy spacer wśród okolicznych lasów. Dookoła pustyni prowadzą liczne drogi szutrowe otoczone ciekawym drzewostanem. To idealne miejsce na zdjęcia w rustykalnym stylu. Dodatkowym atutem jest obecna cisza i spokój tego miejsca, która sprzyja podczas sesji zdjęciowej. Młoda para może poczuć się swobodnie podczas pozowania, a fotograf znajdzie chwilę na znalezienie ciekawych kadrów.

Magdalena i Paweł - Sesja ślubna Pustynia Błędowska

Kolorowe jeziorka

W okolicy Pustyni Błędowskiej znajdują się również dwa jeziorka, które przy sprzyjających warunkach pogodowych mogą być ciekawym urozmaiceniem pustynnych zdjęć. Pierwsze z nich – większe to staw zielony, drugie zaś to staw czerwony. Ich nazwy przedstawiają odcień wody która się w nich znajduje.

Na dotarcie do kolorowych jezior są dwa sposoby: drogą szutrową zjeżdżając bezpośrednio z ulicy Sosnowej lub zdobywając punkt widokowy Pustyni Błędowskiej w Kluczach. Na miejscu możemy zejść ze zbocza prosto w las, gdzie ścieżką dotrzemy do oddalonych o 10 minut spacerkiem dwóch jezior. Ja preferuję ten drugi sposób, ze względu na dłuższą odległość możliwą do pokonania, oraz chłodzący spacer wśród drzew w upalny dzień.

Dodatkowe atrakcje

Jednego możesz być pewien – wizyta na pustyni nigdy nie będzie nudna. Mając szczęście możesz trafić na szkółkę spadochroniarską. Uchwycenie młodej pary i kilku skoczków to tylko kwestia czasu. Tak wykonane zdjęcie będzie niezapomnianą pamiątką. 

Magdalena i Paweł - Sesja ślubna Pustynia Błędowska

Coś więcej niż zdjęcia

W przypadku tej sesji zdjęciowej pojawiła się w moich pracach nowość – tzw. gify, czyli animowane zdjęcia. Takie elementy wydają mi się ciekawym uzupełnieniem standardowych zdjęć. Od teraz gify będą stałym elementem mojej oferty.

Szukasz fotografa do wymarzonej sesji ślubnej w Pustyni Błędowskiej? Skorzystaj z zakładki kontakt.

Pustynia Błędowska
czerwiec 2020, Klucze / Chechło

Tagi: pustynia błędowska sesja ślubna, pustynia błędowska fotograf