Magdalena – zmysłowa sesja w szklarni Rybnik

Sesja zdjęciowa w szklarni to temat, który siedział w mojej głowie bardzo długo. W tym sezonie obiecałem sobie, że zrealizuję to drobne marzenie. Wybranie odpowiedniego miejsca trwało dość długo. Początkowe poszukiwania w internecie i selekcja potencjalnych miejsc przerodziły się w podróże samochodem po nieznanych mi miejscach. Głównie tu na Śląsku i w Małopolsce. Wszystko to by znaleźć szklarnię bezpieczną (!) i niezagospodarowaną. Wszak trudno robić zdjęcia między grządkami ryzykując ich zniszczenie lub utratę zdrowia przypadkowo spadającą szybą. Tak dotarłem do Rybnika, gdzie na prywatnej posesji starsi państwo udostępniają szklarnię na potrzeby sesji zdjęciowych. Tych komercyjnych i nie tylko. Oczywiście za odpowiednią opłatą. Pierwsze spojrzenie na budowlę i już wiedziałem, że zrobimy tam wspaniałe zdjęcia.

Skoro miejsce zostało znalezione, nie pozostało nic innego jak dobranie odpowiedniej modelki. Tutaj z pomocą przyszła Julia i jej przyjaciółka Magdalena. Z Julią poznaliśmy się przy okazji miejskiej sesji zdjęciowej w centrum Katowic. Okazała się wspaniałą osobą i wiedziałem, że mogę jej zaufać w kwestii doboru modelki. Zwłaszcza, że tym razem miała wystąpić jako fotograf. Przy okazji – lubię łączone sesje. Po pierwsze jest znacznie przyjemniej, po drugie czasami taka współpraca potrafi wznieść na zupełnie nowy poziom.

Magdalena – nasza modelka, to temat na osobny akapit. Nie spodziewałem się, że w swojej roli wypadnie tak wspaniale. Chociaż nie znamy się dobrze, to od początku wiedziałem że nadajemy na tych samych falach. To bardzo ważne, by nawiązać odpowiedni kontakt i porozumienie. Udane zdjęcia to również kwestia zaufania, zwłaszcza przy sesji zmysłowej gdzie pojawia się większa intymność. Magda nie okazywała większego skrępowania, tym samym upewniając mnie że mam doczynienia z profesjonalistką – pomimo tego jak sama stwierdziła, że wciąż się uczy z każdą kolejną sesją. Myślę że jej odwaga i naturalna zmysłowość bijąca z gestów, mimiki twarzy i ciała w połączeniu z klimatem szklarni pozowliły nam wycisnąć 100% z tej sesji.

Modelka: @maggieart93
Fotograf: Dawid Szymczak, Julia Stołtny

Sesja zdjęciowa w szklarni
Sierpień 2019, Rybnik

Tagi: sesja zdjęciowa, sesja w szklarni, szklarnia rybnik, opuszczona szklarnia

Szukasz informacji na temat opuszczonej szklarni do sesji zdjęciowej? Odezwij się do mnie na fb – jedyny warunek, zostaw lajka i udostępnij ten wpis na swoim fanpage.

Zobacz również jak wyglądała sesja ślubna w opuszczonej szklarni!

Szukasz fotografa na wesele? Fotograf ślubny Katowice.