Często zadawane pytania

Ceny są ustalane indywidualnie w zależności od wymagań klienta. Napisz do mnie maila z pytaniem o wolny termin i ofertę korzystając z formularza kontaktowego lub na adres kontakt-[at]-dszymczak.pl.

Spotkanie daje nam możliwość poznania się i odbycia rozmowy na temat oczekiwań oraz sposobu mojej pracy. Jest to dobry moment bym mógł Wam opowiedzieć jak z mojej perspektywy wygląda taki dzień oraz czego można się spodziewać po moich zdjęciach. Na spotkaniu pokazuję przykładowe zdjęcia (odbitki), fotoalbum oraz drewniane pudełeczko w którym finalnie otrzymacie swoje zdjęcia. Jest to również moment na podpisanie umowy.

Oczywiście, możemy również zamienić kilka słów telefonicznie lub przez wideokonferencję, a umowę podpisać elektronicznie.

W podstawowym pakiecie ślubnym zapewniam pracę od przygotowań do oczepin. Po wykonaniu zlecenia otrzymujecie na pendrive 300-500 pełnej jakości zdjęć poddanych obróbce kolorystycznej. Do tego drewniane pudełeczko z grawerem oraz 20 sztuk odbitek najwyższej jakości. 

Za dodatkową opłatą można zakupić fotoalbum oraz dodatkową sesję ślubną (w innym dniu). Szczegóły wysyłam w ofercie.

Podsumowując, otrzymujecie:
– pełen reportaż ślubny od przygotowań do oczepin
– ok. 500 zdjęć
– 20 odbitek
– pendrive 16 lub 32 GB
drewniane pudełeczko

W pierwszej kolejności otrzymujecie zdjęcia o niższej rozdzielczości w formie galerii internetowej zabezpieczonej hasłem. Podsyłam link na adres poczty elektronicznej, który następnie można rozesłać rodzinie i znajomym. Zdjęcia te idealnie nadają się na oglądanie ze znajomymi i rodziną przed TV oraz do wrzucenia na media społecznościowe (mniejszy rozmiar = szybsze ładowanie). 

Pełnej jakości zdjęcia otrzymujecie na elektornicznym nośniku pamięci – pendrve (16 lu 32 GB). Zdjęcia te idealnie nadają się na wysokiej jakości odbitki, fotoalbum lub fototapetę. 

Tak, przygotowania to istotny element całego reportażu ślubnego.

Z podesłanych przeze mnie zdjęć w formie elektronicznej galerii, wybieracie ok 45 sztuk które znajdą się w fotoalbumie. Następnie przygotowuję projekt wizualny, który podsyłam do akceptacji. Po jej uzyskaniu fotoalbum trafia do druku. 

Przygotowanie projektu z wybranych zdjęć trwa do dwóch tygodni. Po akceptacji projektu kolejne dwa tygodnie trwa jego produkcja.

Tak, posiadam aktualną książeczkę potwierdzającą odbycie kursu liturgicznego dla fotografów i kamerzystów. Zawsze przed mszą rozmawiam z księdzem i w razie takiej potrzeby przedstawiam zaświadczenie.

Zaliczka płatna jest przelewem do 7 dni po podpisaniu umowy. Reszta płatności następuje w ciągu 14 dni od realizacji zlecenia (np. dnia ślubu). Wszystkie informacje wraz z numerem rachunku podane są w umowie.

Termin sesji ustalamy już po weselu. W zależności od pogody i wolnego czasu wspólnie dobieramy dogodny termin. Sesja przysługuje wam bezterminowo. Miejsce wybieracie sami, mogę jednak zaproponować kilka sprawdzonych miejsc. Listę przykładowych miejsc wysyłam na życzenie na adres mailowy.

Sama sesja przybiera formę spaceru, czasem małej wycieczki. Zależy mi na swobodnej atmosferze. Tylko wtedy zdjęcia wychodzą naturalnie. Nie martwcie się jednak jeśli dopadnie was trema, jeśli będzie trzeba podpowiem jak się ustawić. Zachęcam do przeczytania artykułu na moim blogu: jak dobrze wychodzić na zdjęciach.

Czas sesji w plenerze to ok 3 godz. zdjęciowe. 

Jeśli uważasz, że brakuje tu kilku istotnych pytań wyślij mi wiadomość na adres kontakt@dszymczak.pl.