Organizując wesele większość par młodych chce sprawić by ich impreza zapadła w pamięci na długie lata. Wszak, przyjemnie jest wracać myślami do tych chwil podczas przyszłych spotkań rodzinnych. Na niezapomniane wrażenia składają się nie tylko dobra oprawa muzyczna, pamiątka fotograficzna czy filmowa ale również dodatkowe atrakcje weselne. Dlatego też młodzi coraz częściej zaczynają szukać informacji na temat dodatkowych atrakcji weselnych, tak by jak najbardziej urozmaicić wieczór sobie i swoim gościom. Im więcej atrakcji, tym większa szansa że wesele zapadnie na długo w pamięci.

Jako fotograf ślubny miałem okazję obserwować naprawdę ciekawe pomysły państwa młodych. Czasami takie atrakcje były prezentem ślubnym fundowanym przez świadków, przyjaciół czy rodzinę. To naprawdę dobry pomysł na prezent i ograniczenie kosztów wesela.

Poniżej przedstawiam krótką listę z opisem, ceną i fotografią obrazującą najciekawsze atrakcje sezonu 2019. Od razu uprzedzam, że ceny są orientacyjne i nie stanowią mojej oferty. W zestawieniu pomijam świecące napisy miłość, love itp., które bardziej pełnią funkcję dekoracyjną i wizualną niż atrakcję dającą realną rozrywkę.

Instax

Instax – natychmiastowe zdjęcia drukowane prosto z aparatu. Chyba każdy z nas pamięta popularne w latach 90tych tzw. polaroidy. Ta przyjemna forma na zdjęcia szybko zdominowała aktualny rynek. Zakup aparatu (300-400 zł) i wkładów to dość droga sprawa, ale zostaje z nami na dłużej i możemy go później wykorzystywać przy innych zabawach. Istnieje możliwość wynajęcia zestawu.

Instax atrakcje weselne

Instax + księga gości

Natychmiastowe zdjęcia z Instaxa można połączyć z gadżetami stosowanymi przy fotobudce oraz księgą gości. Śmieszne napisy na zdjęciach poprawią humor każdemu. Do księgi gości warto zapewnić mocny klej do papieru lub taśmę dwustronną oraz kolorowe markery. Dzięki nim goście przykleją zdjęcia i dodadzą ciekawe adnotacje, życzenia i pozdrowienia.

księga gości atrakcje weselne

Instax + ściana ze zdjęciami

Ściana ze zdjęciami z Instaxa to bardzo oryginalny pomysł na niezapomnianą pamiątkę. Na tablicy znajdują się karteczki z nazwiskami wszystkich gości. Zabawa polega na zdjęciu karteczki ze swoim nazwiskiem i zastąpieniu jej zdjęciem z Instaxa. W ten prosty sposób wszyscy goście zobowiązani są do zrobienia zdjęcia. Czasami może to trwać całe wesele nim tablica wypełni się w całości. Warto zaangażować prowadzącego lub DJ do zachęcania gości by zainteresowali się tą atrakcją. Tak przygotowaną tablicę można powiesić w domu na ścianie. Tym samym zyskamy rodzinną pamiątkę i oryginalny wystrój wnętrza.

Instax tablica ze zdjęciami atrakcje weselne

Pokaz szefa kuchni

Pokaz szefa kuchni to wyjątkowa rzadkość. Jeśli zależy Wam na tej atrakcji, najlepiej pytać o to podczas wybierania sali. Jeżeli miejscowy kucharz posiada odpowiednie zdolności do przeprowadzenia widowiskowego show to macie problem rozwiązany. W przeciwnym razie pozostają poszukiwania na własną rękę i dogadywanie tematu z salą. Poniżej pokaz zorganizowany z Domu Markowy w Porębie.

pokaz szefa kuchni

pokaz szefa kuchni

Gra na skrzypcach

Oryginalna oprawa muzyczna to klucz do sukcesu. Dobierając zespół upewnijmy się, że wykonawcy mają dodatkowe talenty lub znają takie osoby. Gra na skrzypcach, również elektronicznych sprawi że każda piosenka nabierze niezapomnianego charakteru!

Atrakcja weselna - gra na skrzypcach

Gra na saksofonie

Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku gry na saksofonie. Wybierając wykonawcę DJ REMI możecie w ofercie zyskać zupełnie nowe brzmienie. Zresztą co ja będę pisał, posłuchajcie sami.

gra na saksofonie

Masz pomysł o co powinna rozszerzyć się lista atrakcji weselnych? Napisz śmiało w komentarzu pod postem!