Z okazji rozpoczęcia sezonu na sesje ślubne w plenerze chciałbym napisać kilka słów na temat przebiegu i organizacji sesji ślubnej w Tatrach. Ten wyjątkowy zakątek kraju gwarantuje nam wspaniałe zdjęcia i niezapomniane wspomnienia z przygody jaką jest wędrówka po górach. Być może po przeczytaniu tego artykułu zdecydujecie się na takie właśnie zdjęcia.

Dlaczego Tatry, a nie Beskidy?

Z mojej perspektywy nie ma większego znaczenia gdzie wykonamy zdjęcia. Jeżeli macie wspomnienia związane z Beskidami tym lepiej jeśli tam właśnie wykonamy sesję zdjęciową. W przeciwnym razie, jeżeli pragniecie mieć zdjęcia w górach, ale zastanawiacie się nad tym gdzie będzie najlepiej je wykonać – wybierzcie Tatry. Znajduje się tam wiele wspaniałych miejsc, nie tylko szczytów dwutysięczników, ale również dolin i jezior które można zdobyć naprawdę niewielkim wysiłkiem.

Sesja Ślubna Tatry, Kasprowy Wierch - fotografia dszymczak.pl

Kiedy jechać w góry?

Ze względów bezpieczeństwa odradzam wycieczki zimą. Niska temperatura, zwały śniegu i pochmurna pogoda nie wpłyną dobrze na zdjęcia.

Moim zdaniem najlepsza pora na zdobywanie szczytów to wiosna – kiedy jeszcze śnieg przykrywa strome wierzchołki, początek lata i złocista jesień. Zalegający śnieg tworzy wspaniały kontrast dla charakterystycznych, czarnych skał. To właśnie on nadaje wspaniały klimat. W tym okresie temperatura powietrza jest optymalna do chodzenia w ślubnych strojach i istnieje spora szansa na naprawdę dobrą pogodę.

Sesja Ślubna Tatry, Kasprowy Wierch - fotografia dszymczak.pl

Co zabrać ze sobą?

Najważniejsze – ubrania ślubne. Możecie je zapakować bezpośrednio do plecaka lub zapiąć na wieszaku.

Dodatkowe rzeczy, które mogą się przydać:
– prowiant
– woda (min 2 litry na osobę)
– filtr uv do twarzy, chyba że chcemy zyskać mocną opaleniznę
– okulary przeciwsłoneczne (śnieg mocno odbija promienie słoneczne)

Opłata za zdjęcia w górach

Niestety, od kilku lat TPN pobiera opłaty za okolicznościowe sesje zdjęciowe w Tatrach. Aktualnie jej wysokość to 150 zł. Opłata nie jest wliczona w cenę sesji. Przed wyjazdem załatwiam formalną zgodę i uiszczam opłatę. Od siebie dodam że w Słowacji nie ma takiej opłaty, także ten… ;)

Na kiedy będą zdjęcia?

Przejrzenie i edycja zdjęć zajmuje chwilę czasu. Przeważnie zdjęcia z pleneru otrzymujecie do dwóch tygodni.

 

Warto zobaczyć:

Sesja ślubna – Kasprowy Wierch

Z aparatem w Tatry, czyli sesja ślubna na Kasprowym Wierchu